PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10703}

Wyjęty spod prawa Josey Wales

The Outlaw Josey Wales
7,7 13 105
ocen
7,7 10 1 13105
7,0 4
oceny krytyków
Wyjęty spod prawa Josey Wales
powrót do forum filmu Wyjęty spod prawa Josey Wales

Znakomity western

ocenił(a) film na 8

Kolejny film w reżyserii Clinta, gdzie ciężko jest się do czegoś przyczepić.
Charyzmatyczny Josey Wales, czyli jak zwykle świetna rola Clinta jako niezłomnego twardziela. Poza tym bardzo dobra kreacja starego Indianina w wykonaniu Chiefa Dan George'a. Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika gatunku.

ocenił(a) film na 7
Greenpike

Wg mnie troszeczkę za mało dramatyczny, fabuła w sumie sprowadzała się tylko do jednego: spotkanie z prześladowcami - strzelanina, zwycięstwo i znów w dalszą podróż. Tak za każdym razem, było to zbyt schematyczne i banalne, stąd obniżenie mojej oceny na 7/10 . To oczywiście świetny western w wykonaniu mistrza , ale ta schematyczność strzelanin mnie nużyła.

ocenił(a) film na 6
OmniModo

Mam bardzo podobne wrażenie, nużący schematyzm (choć w westernach to chyba standard); dlatego nie nazwałbym tego westernu świetnym.

ocenił(a) film na 8
Greenpike

Znakomite 2 w jednym - 8/10 !!!

ocenił(a) film na 8
Greenpike

Dodatkowy plus: bohater pozytywny jest konfederatem, a kanalia unionistą, a to rzadkość, wszak kreuje się Unię jako tych "dobrych", a Konfederacja to straszne typy, które niewolili czarnych i robili z nich mydło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones